راه تجار

مسیرتان را روشن کنید

بیایید با همدیگر یک تصمیم هوشمندانه بگیریم

چالش

بیایید با همدیگر یک تصمیم هوشمندانه بگیریم

هر شرکتی که امروز به عنوان یک شرکت بزرگ می شناسیم روزی از یک جای کوچک و با امکانات کم کار خود را آغاز کرده است. می دانیم که شما هم رویای بزرگ کردن کسب و کارتان را در سر دارید. اما ممکن است راه آن را ندانید و در این مسیر مرتکب سعی و خطاهای فراوان شده و زمان و پول زیادی را صرف کسب تجربه کنید.

از طرفی خوب می دانیم که شکست خوردن و کسب تجربه از شکستها، ارزش بسیار بیشتری از ایده آل گرایی و یک جا نشستن و کاری نکردن دارد.

دوست داریم به این سوال فکر کنید که اگر می شد هم زمان با پیگیری فعالیت های روتین یک کسب و کار کوچک مسیری برای پیشرفت و بزرگ شدن مهیا کرد، به طوری که نیازی به صرف هزینه های گزاف ناشی از عدم آگاهی و تجربه نیز نباشد، دقیقا چه اتفاقی برای شما و کسب و کارتان می افتاد؟

در ادامه با پرسش هایی مواجه می شوید که در طول سالها از کسب و کارهای کوچک و افرادی که علاقه مند به صادرات بوده اند شنیده ایم و جزء پرسشهای پر تکرار هستند و ممکن است سوال شما نیز در میان همین پرسش ها باشد.

سوالات و مشکلات پر تکرار

آیا یک کسب و کار کوچک نیستید؟

راه حل

سرمایه گذاری روی آموزش و یادگیری بهترین سرمایه گذاری

بدانید سرمایه گذاری روی آموزش و یادگیری بهترین سرمایه گذاری است که میتوانید انجام دهید. فرقی هم نمیکند که هستید و یا اندازه کسب و کارتان چقدر است. با کسب دانش به شکلی اصولی می توانید هر روز بهتر از روز قبل عمل کنید. متاسفانه خیلی ها حاضرند با عدم آگاهی از روند صادرات ریسک کنند ولی حاضر نیستند کسر بسیار کوچکی از هزینه هایی که به دلیل عدم دانش کافی متحمل می شوند را در راه یادگیری و آموزش خود سرمایه گذاری کنند.

تجربیات ارزشمند هستند اما لازم نیست همه چیز را تجربه کنید. پیشنهاد ما این است که وقتی میتوانید تجربه ها را ارزان بخرید، حتما این کار را بکنید. یادگیری اصول صادرات مسیر را برای شما و کسب و کارتان روشن می کند و اعتماد به نفستان را برای برداشتن گام های محکم بیشتر می کند.

تمام چالش هایی که در بالا به آنها اشاره شد با ارزش دادن به آموزش و یادگیری رفع شدنی هستند. از دیگر مزایای آموزش دیدن این است که اگر در روند کاری خود با مشکلی مواجه شدید و قصد دریافت مشاوره از سایر بازرگانان با تجربه داشتید، به این دلیل که از قبل خیلی از اصول را یاد گرفته اید هم سوالات بهتر و دقیق تری مطرح می کنید و هم پاسخ ها را بهتر متوجه می شوید و آنها راحت تر به کار می بندید.

امیدواریم که تا حدودی مسیر برای شما روشن شده باشد، اما در صورتی که همچنان سوالی داشتید حتما آن را با ما در میان بگذارید.