راه تجار

دریافت بار

5 دلیل اصلی تاخیر در دریافت بار

تاخیر در دریافت بار و در ارسال محموله شما می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. زمان حمل تعیین شده باید تا حد امکان دقیق باشد تا بخش‌های مرتبط بدانند چه زمانی محموله ارسال و آماده تحویل می‌شود. اما با این وجود ممکن است اشتباهاتی رخ دهد و منجر به تاخیر در حمل کالا شود. مشتریان ممکن است شما را برای تعیین موعد مقرر تحت فشار قرار دهند و در نهایت شما مسئول تاخیر شناخته شوید. حتی در برخی شرایط ممکن است کالا با آسیب و خسارت تحویل داده شود.
برای کمک به این موضوع و جلوگیری از تاخیر در دریافت بار ، فهرستی از پنج دلیل متداول در تاخیر ارسال بار را در وبلاگ راه تجار برای شما آماده کردیم.

زمان بندی و ترافیک

ترافیک در اکثر شهرها رخ می‌دهد. به دلیل کارهای ساختمانی، تصادفات، مسیرهای انحرافی و مسدود شدن جاده‌ها معمولا مردم با ترافیک روبرو شده و در عبور و مرور خود با تاخیر مواجه می‌شوند. برای بهبود این مسئله، پیک رسانان می‌توانند از نرم افزارهای بهینه سازی مسیر حرکت استفاده کنند. این نرم افزارها می‌توانند سریع ترین مسیر ممکن را ردیابی و به روزرسانی کرده تا از تاخیر و اخلال جلوگیری شود. همچنین در نظر گرفتن فصل های پرکار سال مانند پیش از تعطیلات یا تابستان که می‌توانند باعث تاخیر و توقف در ارسال بار شود ضروری است. اگر محموله‌های زیادی برای ارسال در این زمان‌ها وجود داشته باشد ممکن است باعث تاخیر در تحویل کالا شود.
اعتصابات در برخی از کشورها ممکن است بر زمان تحویل تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، در فرانسه بخش لجستیک و حمل و نقل تحت تاثیر اعتصابات قرار گرفت که می‌تواند هشداری برای تاخیر در ارسال باشد. توجه به این نکته نیز ضروری است که همه گیری ویروس کرونا تاثیر قابل توجهی بر حمل ونقل و ارسال دارد. شرکت‌هایی که از نظر نیروی کار یا تجهیزات ظرفیت پایینی دارند نیز ممکن است در ارسال کالا دچار تاخیر شوند.

مسائل گمرکی

در حمل و نقل بین المللی ضروری است شرکت حمل کننده یا کوریر که با امور گمرکی سر و کار دارد تمام مدارک مورد نیاز را آماده کند تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود. بدون مدارک مورد نیاز احتمال تاخیر وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است مدارک مورد نیاز اشتباه ارائه شده یا مفقود شود. به علاوه، اگر مقامات گمرک قصد بازرسی محموله شما را داشته باشند، این مسائل می‌توانند منجر به پدید آمدن مشکلات بزرگ‌تری شوند. در شرایطی که محموله‌ها در گمرک نگهداری می‌شوند، بازرگانان باید راه حل‌های جایگزین داشته باشند.

عدم وضوح

مسئله‌ای ساده و در عین حال رایج که می‌تواند منجر به تاخیر در حمل و نقل شود، عدم وضوح است، مانند دست خط نامشخص. قلم و کاغذ می‌تواند به آسانی باعث اشتباهات و حوادث ناگوار در فرآیند ارسال بار شود. اتیکت‌های مربوط به حمل و نقل نیز نقش مهمی در تاخیر دارند. اگر کیفیت پایینی داشته باشند، می توانند منجر به مشکلاتی در خواندن یا اسکن شده و اقلام گم شوند. عدم استفاده از نرم افزار مدیریت حمل و نقل می‌تواند بسته‌های گمشده را به مشکلی برای سازمان حمل و نقل تبدیل کند. وابستگی به ویژگی‌های انسانی برای حمل و نقل به دلیل غیر قابل اعتماد بودن از میان برداشته می‌شود. اگر آدرس شرکت شما اخیرا تغییر کرده است و تاکنون محموله‌ای دریافت نکرده اید، حتما به فورواردر یا تامین کنندگان کالا اطلاع دهید.

تکنولوژی ناکافی

نرم افزارها و سخت افزارهای قدیمی و منسوخ مشکلات زیادی را برای شرکت های ارسال بار فراهم می‌کنند. به این دلیل که این نرم افزارها فرصت استفاده از فناوری‌های جدید را محدود کرده و از دسترسی به ویژگی‌هایی که می‌توانند مانع از تاخیر شوند جلوگیری می‌کنند. برای ردیابی بهتر محموله، عاقلانه است که تاجران اقدام به سرمایه گذاری روی سخت افزار و نرم افزارهای ابری کنند. این کار رویکردی جامع برای کل زنجیره تامین ارائه می‌کند و به کوریرها، 3 PL (شرکت های لجستیک طرف سوم) و شرکت‌های حمل و نقل این اجازه را می‌دهند که از اطلاعات به روز استفاده کنند.

کمبود تجهیزات

کمبود تجهیزات یکی دیگر از مسائل مهمی است که اغلب توسط فرستنده‌ها نادیده گرفته می‌شود. انتقال محموله از انبار امری ساده نبوده و می‌تواند چالش برانگیز باشد. این امر به ویژه زمانی مهم است که به حمل با چند وسیله نقلیه نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است شرایطی به وجود آید که کانتینرهای حمل در درسترس نباشند یا تنها در برخی از مناطق شهر در دسترس باشند، که چنین شرایطی می‌تواند منجر به تاخیر در حمل کالا و در نتیجه تاخیر در دریافت بار شود.
امیدواریم که از خواندن این مقاله بهره برده باشید. برای دسترسی به مقالات بیشتر در زمینه حمل و نقل می‌توانید از دسته‌بندی حمل و نقل در بلاگ راه تجار دیدن کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اخبار شرکت

حضور هلدینگ فیوچر اسکای در نمایشگاه بیگ فایو (BIG5) دبی

نمایشگاه صنعت ساختمانی بیگ فایو دبی (BIG5)  در تاریخ ۵ …

مطالعه بیشتر
نکات بازرگانی

راهنمای کامل انبارداری

راهنمای کامل انبارداری     شما هر کسب‌وکاری که داشته …

مطالعه بیشتر
اسناد تجاری

راهنمای کامل شماره EORI

اگر قصد دارید کسب‌وکار خود را در سطح بین‌المللی توسعه …

مطالعه بیشتر
متدهای-پرداخت-بین-المللی نکات بازرگانی

راهنمای کامل متدهای پرداخت بین المللی

برای کسب موفقیت در تجارت بین‌الملل و بالابردن میزان فروش، …

مطالعه بیشتر